Ogłoszenia duszpasterskie 16. Niedziela zwykła rok B - 21. 07. 2024 r.

16. Niedziela zwykła rok B - 21. 07. 2024 r.

1. „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”- te Jezusowe słowa skierowane do Apostołów i do nas w tym wakacyjnym czasie, są wyrazem Jego wielkiej troski o każdego z nas.

2. Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona Kierowców – po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Poświęcone zostaną pojazdy stojące na parkingach wokół kościoła (nie na parkingu dolnym).

W przedsionku wystawione są breloczki ze św. Krzysztofem. Zachęcamy do ich zabrania. Dobrowolne ofiary przeznaczone zostaną na konto MIVA Polska – na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. Jutro, 22 lipca /w poniedziałek/, nasza parafia podejmie diecezjalną adorację.
O godz. 15.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie adoracja w ciszy do godz. 17.45.

4. W poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy, Patronki Europy; w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła; w piątek - wsp. Św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć małżeństwo z parafii Św. Rodziny w Rzeszowie, państwo Zofię i Stanisława Sitarz, którzy w ramach Drogi Neokatechumenalnej udają się na misje do Rosji, do Nowosybirska. Mają oni błogosławieństwo Biskupa Rzeszowskiego i pozwolenie na zebranie zbiórki do puszek. Bóg zapłać za wszelki gest dobroci!

6. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki
od godz. 16.45 do 17.30.

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

8. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Nowak i śp. Adam Podgórski – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

10. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania wakacyjnej Niedzieli  i błogosławionego nowego tygodnia.