Ogłoszenia duszpasterskie 17. Niedziela zwykła rok B - 28. 07. 2024 r.

17. Niedziela zwykła rok B - 28. 07. 2024 r.

1. „Jezus wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym”- cud rozmnożenia chleba przypomina nam dzisiaj o tym, ze tylko Jezus jest w stanie nasycić nas Sobą i zaspokoić wszystkie nasze głody i pragnienia.

2. Na zbliżający się miesiąc sierpień Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych pod przewodnictwem bpa Tadeusza Bronakowskiego tradycyjnie przygotował Apel o trzeźwość. Treść apelu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

3. Gościmy dzisiaj małżeństwo z parafii Św. Rodziny w Rzeszowie, państwo Zofię i Stanisława Sitarz, którzy udają się na misje do Rosji, do Nowosybirska. Bóg zapłać za wszelki gest dobroci na rzecz misji składany do puszek!

4. W czwartek (1 sierpnia) przypada 80-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu módlmy się w intencji Ojczyzny oraz za poległych powstańców.

5. W najbliższy piątek istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej) ; Komunia Św.; modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek od godz. 16.45. Po Mszy Św. wieczornej – litania do Serca
Jezusowego i akt poświęcenia.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia br. wyruszy 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa „ Z Maryją w Kościele”. Pielgrzymowanie będzie mieć formę tradycyjną, sztafetową lub duchową. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie. Codzienne relacje z pielgrzymki na antenie katolickiego radia „Via”.

9. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.45 do 17.30.

10. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i środę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

11. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i wakacyjnej lektury.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Grzegorz Cioch – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

13. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.