Ogłoszenia duszpasterskie 20. Niedziela zwykła Rok B - 18. 08. 2024 r.

20. Niedziela zwykła /B/ - 18. 08. 2024 r.

1. „Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim”-  karmienie się Eucharystią, uzdalnia nas do budowania zażyłej relacji z Jezusem Chrystusem.

2. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do  świętowania parafialnych dożynek: starostom dożynkowym, paniom i panom z Koła Gospodyń, druhnom i druhom z OSP Przybyszówka. Bóg zapłać za piękny wieniec dożynkowy i pielęgnowanie ważnej tradycji.

3. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji i do życia w trzeźwości.

4. W piątek – wspomnienie bł. Władysława Findysza;

w sobotę – święto św. Bartłomieja Apostoła.

5. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej o godz. 12.00 dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.

6. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć pochodzącego z podrzeszowskiej Łąki ks. Romana Nowaka, Misjonarza Saletyna, który od 38 lat posługuje na Madagaskarze.
Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na rzecz misji na Madagaskarze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

7. Przypominamy: w okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.45 do 17.30.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę
i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i wakacyjnej lektury.

10. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Dnia Pańskiego – Niedzieli  i dobrego nowego tygodnia.