Ogłoszenia duszpasterskie 21. Niedziela zwykła rok B - 25. 08. 2024 r.

21. Niedziela zwykła rok B - 25. 08. 2024 r.

1. „Czyż i wy chcecie odejść?”- pyta nas dzisiaj Jezus. Odpowiedzmy pokornie za Piotrem: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, ze Ty jesteś Świętym Bożym”.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Romana Nowaka, Misjonarza Saletyna, który od wielu lat posługuje na Madagaskarze. Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na rzecz misji na Madagaskarze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

3. „W obliczu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które mogą wpłynąć na obecność lekcji religii w szkołach, proszę o wsparcie inicjatywy „TAK dla religii w szkole”. Nowe przepisy umożliwiają łączenie uczniów z różnych klas na lekcjach religii oraz umieszczają te zajęcia jedynie na początku lub końcu planu zajęć, a stopień z religii nie będzie wliczany do średniej ocen.
W odpowiedzi na te zmiany, katolickie tygodniki organizują akcję protestacyjną, mającą na celu obronę lekcji religii w naszych szkołach. Biskup Jan Wątroba zachęca wszystkich wiernych, a zwłaszcza Rodziców, do przyłączenia się do tej akcji poprzez podpisanie protestu, który można znaleźć na stronie internetowej:
www.lekcjereligiiwszkole.pl. Niech nasz wspólny głos w obronie wartości chrześcijańskich będzie słyszalny! Prosimy o czynne włączenie się w tę inicjatywę.”

4. We wspólnocie naszych Sióstr Służebniczek nastąpiły zmiany personalne.
 Składamy serdeczne podziękowania za posługę: s. Jadwidze Kasperczyk, która przeniosła się do Radymna i s. Jadwidze Dec, która będzie pracować w Jasionce.
W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie: s. Magdalenę Błaż, która pełnić będzie posługę wychowawczyni w przedszkolu i s. Katarzynę Gola, która podejmie opiekę nad naszym kościołem. Życzymy Siostrom Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej i życzliwości naszych parafian.

5. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji i do życia w trzeźwości.

6. W poniedziałek – uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej;

w czwartek – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

7. Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej o godz. 12.00 dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze – dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za plony.

8. Przypominamy: w okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.45 do 17.30.

9. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

10. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i wakacyjnej lektury.

11. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania jeszcze wakacyjnej Niedzieli  i dobrego nowego tygodnia.