Ogłoszenia duszpasterskie 23. Niedziela zwykła rok B - 08. 09. 2024 r.

23. Niedziela zwykła rok B - 08. 09. 2024 r.

1. „<<Effatha>>, to znaczy: Otwórz się.”- powiedział Jezus do głuchoniemego, przywracając mu słuch i mowę. Prośmy Pana, aby wypowiedział dzisiaj te słowa nad nami, otwierając nas na Swoją łaskę.

2. W czwartek w parafiach miasta Rzeszowa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. W sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Część dzisiejszej składki zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom z osiedla Biała, które doświadczyły tragedii pożaru.

Za tydzień – Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka
przeznaczona będzie na Radio VIA.

4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek (9 września) na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy pod protestem w obronie lekcji religii w naszych szkołach.

6. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji naszej
Ojczyzny
.

7.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

8. Wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarowa do Włoch„Śladami św. Franciszka” w Roku Jubileuszowym. W programie również m.in. dwudniowe zwiedzanie Rzymu. Naszym przewodnikiem będzie ks. dr Tomasz Bąk, nasz rodak. Cena wyjazdu: 550 Euro + 1400 zł (przy odpowiedniej ilości osób). Bliższe informacje i dokładny program – na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i parafialnym facebooku, oraz – dla zainteresowanych - na stolikach przy wejściu. Zapisy na pielgrzymkę - w zakrystii.

9. Rada Osiedla Przybyszówka  oraz Rzeszowski Dom Kultury zapraszają mieszkańców na Rodzinny Piknik Integracyjny oraz dni Osiedla Przybyszówka. Impreza odbędzie się dziś 8-go września  na stadionie sportowym przy ul. Ks. Józefa Czyża. W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Początek od godz. 15:00. Szczegóły na plakatach reklamowych oraz na stronie internetowej Rzeszowskiego  Domu Kultury. Informujemy, że w czasie imprezy będzie kursował DARMOWY autobus na trasie od pętla ul. Ługowa do Krakowska Ceramiczna. Odjazd autobusu  z Ługowej o każdej pełnej godzinie od godz. 15:00. Powrót o każdej połowie godziny z pętli przy Ceramicznej do 22:30.

10. Parafia Przemienienia Pańskiego w Ropczycach zaprasza na kolejną edycję Kursu Alpha. Rozpoczęcie 14.10.2024 r. o godz. 19.00 w sali parafialnej. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

11. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny”
 i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

12. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.