Ogłoszenia duszpasterskie 24. Niedziela zwykła rok B - 15. 09. 2024 r.

24. Niedziela zwykła rok B - 15. 09. 2024 r.

1. „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”- mówi dzisiaj Pan Jezus, zapraszając nas do naśladowania Go w naszej codzienności.

2. W środę – święto św. Stanisława Kostki - dlatego w najbliższy piątek 20.09 młodzież z oddziału KSM-u działającego przy naszej parafia zaprasza  młodzież i wszystkich młodych duchem na czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej .

3. W czwartek 19.09 o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie (ul. Orla 17) – uroczysta Eucharystia z racji diecezjalnej peregrynacji relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy Św. przedstawią  krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu,  oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek. Dziękujemy za każdy gest dobroci.

5. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

6. Wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch„Śladami św. Franciszka” w Roku Jubileuszowym. W programie również m.in. dwudniowe zwiedzanie Rzymu. Naszym przewodnikiem będzie ks. Tomasz Bąk, nasz rodak. Cena wyjazdu: 550 Euro + 1400 zł (przy odpowiedniej ilości osób). Bliższe informacje i dokładny program – na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i parafialnym facebooku. Zapisy na pielgrzymkę -
w zakrystii
.

7. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

6.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej.

8. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.