Ogłoszenia duszpasterskie 25. Niedziela zwykła rok B - 22. 09. 2024 r.

25. Niedziela zwykła rok B - 22. 09. 2024 r.

1. „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”- mówi Pan Jezus przypominając, ze świętość dzisiaj to przede wszystkim pokora.

2. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Fundacji Orla Straż, niosącej pomoc ofiarom terroryzmu. Po każdej Mszy Św. istnieje możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

Dzisiejsza składka przeznaczona zostanie na pomoc powodzianom. Dziękujemy za każdy gest dobroci.

3. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

4. Przypominamy: wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch„Śladami św. Franciszka” w Roku Jubileuszowym. W programie również m.in. dwudniowe zwiedzanie Rzymu. Naszym przewodnikiem będzie ks. Tomasz Bąk, nasz rodak. Bliższe informacje i dokładny program – na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i parafialnym facebooku. Zapisy na pielgrzymkę - w zakrystii.

5. Koło Misyjne działające przy naszej parafii organizuje wyjazd do Łagiewnik na IX Pielgrzymkę Apostolatu Margaretek  która odbędzie się w sobotę 12.10.2024r. Koszt 65 zł. A wyjazd z górnego parkingu o godz.7.00. Zapisy u Pani Zofii lub w zakrystii a szczegółu w gablotach ogłoszeń.

6. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

7.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

8. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Jarosz – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

10. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.