Ogłoszenia duszpasterskie 26. Niedziela zwykła rok B - 29. 09. 2024 r.

26. Niedziela zwykła rok B - 29. 09. 2024 r.

1. „Kto (…) nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”- mówi dzisiaj Pan Jezus przypominając, że mamy szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do udziału w tej modlitwie.

4. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek od godz. 16.45. Po Mszy Św. wieczornej – litania do Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30 – prosimy ich zgłaszać
w zakrystii.

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów dla powodzian. Do koszów wystawionych w kościele prosimy o składanie żywności długoterminowej, środków czystości i higieny osobistej.

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, o godz. 17.20 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

8. Przypominamy: wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch„Śladami św. Franciszka” w Roku Jubileuszowym. Zapisy na pielgrzymkę - w zakrystii.

9. Koło Misyjne działające przy naszej parafii organizuje wyjazd do Łagiewnik na IX Pielgrzymkę Apostolatu Margaretek  która odbędzie się w sobotę 12.10.2024r. Koszt 65 zł. A wyjazd z górnego parkingu o godz.7.00. Zapisy u Pani Zofii lub w zakrystii
a szczegółu w gablotach ogłoszeń.

10. Dzisiaj po Mszach Świętych, przed kościołem zbierane są podpisy pod petycją do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic:  Krakowskiej, ks. J. Czyża i ks. S. Sznajdera. Poza regulacją ruchu na w/w skrzyżowaniu, sygnalizacja poprawi także bezpieczeństwo i płynność ruchu na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Dębickiej, ułatwiając skręt w lewo od strony centrum. W imieniu organizatorów dziękujemy za każdy złożony podpis.

11. Rada Osiedla Przybyszówka zachęca mieszkańców do głosowania
w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Jest to realna szansa na pozyskanie funduszy na inwestycje na naszym osiedlu. Z osiedla Przybyszówka zgłoszono kilka zadań. Nie bądźmy obojętni! Prosimy o oddanie głosu na zadanie w każdej z trzech kategorii.  Szczegóły na ulotkach przy wejściu do kościoła, na tablicach ogłoszeniowych i u członków Rady Osiedla.

12.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

13. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Janda – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

15. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.