Ogłoszenia duszpasterskie 27. Niedziela zwykła rok B - 06. 10. 2024 r.

27. Niedziela zwykła rok B - 06. 10. 2024 r.

1. „Co Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela”- mówi dzisiaj Pan Jezus, przypominając nam zamysł Boga o nierozerwalności małżeństwa.

2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie procesja różańcowa. Rozpoczęcie procesji o godz. 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza św. w bazylice OO. Bernardynów.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4. Za tydzień będziemy przeżywać XXIV Dzień Papieski pod hasłem: .”Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.  Pomagać ma nam w tym odczytywany dzisiaj List Pasterski Episkopatu.

Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika św. Jana Pawła II. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Z tej racji w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

5. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta.

W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do udziału w tej modlitwie.

6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami zapraszamy na modlitwę różańcową i Mszę Św. w poniedziałek  ( 7 października) na godz. 17.30. Po Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo różańców.

7. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Przypominamy: wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch„Śladami św. Franciszka” w Roku Jubileuszowym.

Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę, odbędzie się 23 października o godz. 18.30 w kościele. Podpisane zostaną umowy z uczestnikami (prosimy o zabranie dowodu osobistego lub paszportu) i zebrana zostanie zaliczka w wysokości 500 zł.

Ewentualne zapisy na pielgrzymkę (jest jeszcze kilka wolnych miejsc) - w zakrystii.

10. Koło Misyjne działające przy naszej parafii organizuje wyjazd do Łagiewnik na IX Pielgrzymkę Apostolatu Margaretek  która odbędzie się w sobotę 12.10.2024r.
Koszt 65 zł. A wyjazd z górnego parkingu o godz.7.00. Są jeszcze wolne miejsca  - zapisy  do wtorku u Pani Zofii lub w zakrystii a szczegółu w gablotach ogłoszeń.

11. Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

12. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Stanisława Wiercińska i śp. Jolanta Szul – polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

14. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.