Ogłoszenia duszpasterskie 28. Niedziela zwykła rok B - 13. 10. 2024 r.

28. Niedziela zwykła rok B - 13. 10. 2024 r.

1. „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” - pytanie skierowane do
Jezusa przez bogatego młodzieńca, niech drąży dzisiaj i nasze serca.

4. Przeżywamy dzisiaj XXIV Dzień Papieski pod hasłemp:.” Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Z tym Dniem jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika św. Jana Pawła II. Tym „pomnikiem" są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Z tej racji odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

3. W środę(16 X) – 46. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II.
W piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlić się będziemy za pracowników służby zdrowia.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

5. Diakonia Życia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na wieczór modlitwy dla rodzin, które w jakikolwiek sposób utraciły dziecko. Odbędzie się on w niedzielę, 13 października br.(dzisiaj) o godz. 18:30 w bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie. Rozpoczęcie celebracją Mszy świętej, po niej różaniec i modlitwa przy grobie dziecka utraconego na cmentarzu Wilkowyja.

7. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta.
W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do udziału w tej modlitwie.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Wraz z biurem podróży Matteo Travel w dniach 5 – 13 maja 2025 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch„Śladami św. Franciszka”.

Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę, odbędzie się 23 października (w przyszłą środę) o godz. 18.30 w kościele. Podpisane zostaną umowy z uczestnikami (prosimy o zabranie dowodu osobistego lub paszportu) i zebrana zostanie zaliczka w wysokości 500 zł.

Ewentualne zapisy na pielgrzymkę (jest jeszcze kilka wolnych miejsc) - w zakrystii.

10. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży  zaprasza na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży TAIZE do Tallina w Estonii. W ramach wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie Wilna i Rygi. Wyjazd jest przeznaczony dla osób w wieku od 16 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie i stronie www.mlodziez.rzeszow.pl

11. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.

12. Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

13. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

14. Rada Osiedla w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka zaprasza do udziału w Spotkaniu z Prezydentem, które odbędzie się
17 października 2024 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 10 przy ul. Dębickiej 288 w Rzeszowie. Od 16:00 – dyżury pracowników urzędu miejskiego

•          przyjmowanie wniosków i pism od mieszkańców

•          informacja o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

•          stoiska jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych

17:00 – początek spotkania

Zachęcamy do aktywnego udziału i nagłaśnianie ważnych dla Osiedla spraw.

15. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.