Pielgrzymka Apostolatu Margaretek

Koło Misyjne działające przy naszej parafii zorganizowało wyjazd do Łagiewnik na IX Pielgrzymkę Apostolatu Margaretek która odbyła się w sobotę 12.10.2024 r. W Sanktuarium św. Jana Pawła II konferencję na temat pielgrzymowania wygłosił ks. Bogusław Nagel, opiekun krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów “Margaretka”. Zwrócił uwagę, że celem pielgrzymowania zawsze jest nawrócenie. Nabożeństwu, w czasie którego zawierzono Apostolat „Margaretka” św. Janowi Pawłowi II, przewodniczył bp Robert Chrząszcz. Krakowski biskup pomocniczy podziękował wszystkim zaangażowanym w modlitwę za kapłanów. O godz. 10.00 w kierunku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wyruszyła procesja różańcowa. W łagiewnickiej bazylice konferencję wygłosił ks. Wojciech Węgrzyniak. O godz. 12:00 odprawiona została Msza święta, której przewodniczył bp J. Mastalski.

Źródło: Archidiecezja Krakowska